Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Na dobrej drodze do dofinansowania ciepłowni geotermalnej

Data publikacji: 2018-03-17, Data modyfikacji: 2018-03-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Na dobrej drodze do dofinansowania ciepłowni geotermalnej

Wniosek o dofinansowanie projektu „Budowy Ciepłowni Geotermalnej w Koninie” został pozytywnie oceniony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod względem kryteriów formalnych i przeszedł do kolejnego etapu oceny merytorycznej. Tym samym Konin znalazł się na liście z 14 innymi projektami z pozytywnym wynikiem, z najwyższą wnioskowaną kwotą dofinansowania w wysokości ponad 17 milionów złotych.

Przypomnijmy, że trwająca właśnie procedura to postępowanie w ramach ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej konkursu na dofinansowanie projektów- w zakresie wytwarzania energii cieplnej z odnawialnych źródeł wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej (POIS.01.01.01-IW.03- 00-003/17).

Wniosek złożony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Koninie dotyczy budowy ciepłowni geotermalnej na wyspie Pociejewo. Wszystko wskazuje na to, że ostateczne decyzje w sprawie przyznanych dofinansowań zapadną w połowie kwietnia.

Warto dodać, że gdyby wniosek Konina uzyskał dofinansowanie w konkursie przeprowadzonym przez NFOŚiGW w drugiej połowie ubiegłego roku, jego wartość wyniosłaby około 6,5 mln złotych. Obecnie mówimy o 17 milionach złotych dofinansowania.

Urząd Miejski w Koninie, Źródło artykułu: Urząd Miejski w Koninie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat koniński - powiat wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Koninie. W skład powiatu wchodzą gminy: Golina, Grodziec, Kazimierz Biskupi, Kleczew, Kramsk, Krzymów, Rychwał, Rzgów, Skulsk, Sompolno, Stare Miasto, Ślesin, Wierzbinek Wilczyn, zajmując powierzchnię 1578,71 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Bieniszew, Mielno, Pustelnik, Sokółki, Złota Góra oraz część rezerwatu Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia), parki krajobrazowe (Powidzki i Nadwarciański), obszary chronionego krajobrazu (Powidzko – Bieniszewski, Goplańsko - Kujawski, Złotogórski i Pyzderski), zbiornik retencyjny na Powie, jeziora (Pątnowskie, Ślesińskie, Wąsowsko – Mikorzyńskie, Gosławskie, Gopło i Skulskie), a także oraz liczne szlaki rowerowe. Do zabytków architektonicznych zalczają się: Pałac Bronichowskich w Żychlinie, Skansen Archeologiczny w Mrówkach, Łuk Triumfalny w Ślesinie, Wieża widokowa na Złotej Górze oraz znane w całej Polsce Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie oraz przemyśle. Na rozkwit tutejszej gospodarki wpłynął szybki rozwój przemysłu odkrywkowego.

Przez powiat koniński przebiega: autostrada A2 i trzy drogi krajowe nr: 25,72 i 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola