Belka
Niedziela, 21 Lipca 2019   imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ABC-Ekonomii

Data publikacji: 2018-10-05, Data modyfikacji: 2018-10-05
A A AWydrukDrukuj  
 
ABC-Ekonomii

Miasto Konin wspólnie z Wielkopolskim Związkiem Pracodawców Lewiatan realizuje od października 2018 r. w 18 przedszkolach i 11 szkołach podstawowych w Koninie projekt ABC-Ekonomii, mający na celu zwiększenie umiejętności i wiedzy dzieci z zakresu ekonomii, przed- siębiorczości i finansów.

“ABC-Ekonomii” to autorski projekt Artura Czepczyńskiego, właściciela firmy ABC-Czepczyński.

Ma on za zadanie upowszechnianie edukacji ekonomicznej i finansowej wśród przedszkolaków (5-,6-latki) oraz uczniów klas I-III szkół pod- stawowych.

W ramach projektu powstała książ- ka pt. „ABC ekonomii, czyli pierw- sze kroki w świecie finansów”, któ- rej autorami są Żaneta Kupczyk i Wiktor Czepczyński. Publikacja zawiera 12 opowiadań, z których każde porusza inne zagadnienie ze świata ekonomii i finansów.

Na podstawie książki nauczyciele i terapeuci – Żaneta Kupczyk i Da- mian Kupczyk - opracowali pakiet materiałów edukacyjnych, w skład którego wchodzi: 12 scenariuszy warsztatów, karty pracy, infografiki oraz zestaw gadżetów (teczka dla edukatora, teczka dla dziecka, gra edukacyjna, przypinka i kredki).

O wartości inicjatywy świadczy fakt, że jest rekomendowana i po- lecana przez m.in.: Stowarzysze- nie Księgowych w Polsce (Oddział Wielkopolski w Poznaniu), Wiel- kopolski Związek Pracodawców LEWIATAN, Partnerstwo na Rzecz Edukacji Finansowej oraz Funda- cję Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego - patronów projektu.

Od września firma będzie bezpłat- nie przekazywała zestawy książek, materiały edukacyjne oraz gadżety wszystkim przedszkolom i szkołom podstawowym, które zechcą reali- zować projekt „ABC - Ekonomii”.

Podkreślić należy, że projekt eduka- cyjny firmy ABC-Czepczyński reali- zowany jest w całości pro publico bono. Placówki oświatowe przy- stępujące do projektu nie ponoszą z tego tytułu żadnych kosztów fi- nansowych.

Projekt „ABC-Ekonomii” posiada dedykowaną stronę internetową oraz fanpage na Facebooku. Tam znajdą Państwo odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości.

Zachęcamy również do kontaktu z koordynatorami projektu – Żanetą Kupczyk i Damianem Kupczykiem – których dane kontaktowe znajdują się na wspomnianej wyżej stronie internetowej.

, Źródło artykułu: Urząd Miejski w Koninie, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Koninie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat koniński - powiat wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Koninie. W skład powiatu wchodzą gminy: Golina, Grodziec, Kazimierz Biskupi, Kleczew, Kramsk, Krzymów, Rychwał, Rzgów, Skulsk, Sompolno, Stare Miasto, Ślesin, Wierzbinek Wilczyn, zajmując powierzchnię 1578,71 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Bieniszew, Mielno, Pustelnik, Sokółki, Złota Góra oraz część rezerwatu Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia), parki krajobrazowe (Powidzki i Nadwarciański), obszary chronionego krajobrazu (Powidzko – Bieniszewski, Goplańsko - Kujawski, Złotogórski i Pyzderski), zbiornik retencyjny na Powie, jeziora (Pątnowskie, Ślesińskie, Wąsowsko – Mikorzyńskie, Gosławskie, Gopło i Skulskie), a także oraz liczne szlaki rowerowe. Do zabytków architektonicznych zalczają się: Pałac Bronichowskich w Żychlinie, Skansen Archeologiczny w Mrówkach, Łuk Triumfalny w Ślesinie, Wieża widokowa na Złotej Górze oraz znane w całej Polsce Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie oraz przemyśle. Na rozkwit tutejszej gospodarki wpłynął szybki rozwój przemysłu odkrywkowego.

Przez powiat koniński przebiega: autostrada A2 i trzy drogi krajowe nr: 25,72 i 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola