Belka
Środa, 26 Czerwca 2019   imieniny: Paulina, Jan, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Finał Święta Młodości

Data publikacji: 2018-10-23, Data modyfikacji: 2018-10-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Finał Święta Młodości

Kolejny raz nasze miasto było gospodarzem Święta Młodości, które od lat ma międzynarodowy charakter. Tym razem młodzi koninianie z II LO gościli swoich rówieśników z Herne, miasta partnerskiego Konina.

Młodzież z Herne i Konina, pod okiem instruktorów z Młodzieżowego Domu Kultury, pracowała zarówno teatralnie, jak i wokalnie, dyskutowała o stereotypach i powszechnych wyobrażeniach siebie nawzajem. Miała też czas na zwiedzanie naszego miasta i wycieczkę do Gołuchowa.

W piątkowy wieczór (19 października) podsumowano tydzień artystycznych prac młodzieży. Na scenie MDK pojawiły się międzynarodowe grupy, które prezentowały etiudy. Dotyczyły one możliwości porozumienia w wielu kwestiach, w sytuacji gdy społeczności mówią różnymi językami. Wszystkie prezentacje pokazały, że tak naprawdę dla ludzi nie ma barier językowych.

Finał Święta Młodości 2018 dowiódł, że wszyscy jesteśmy jedną wielką rodziną.

Projekt uzyskał dofinansowanie z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM), która służy wymianie i współpracy młodzieży polskiej i niemieckiej.

, Źródło artykułu: Urząd Miejski w Koninie, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Koninie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat koniński - powiat wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Koninie. W skład powiatu wchodzą gminy: Golina, Grodziec, Kazimierz Biskupi, Kleczew, Kramsk, Krzymów, Rychwał, Rzgów, Skulsk, Sompolno, Stare Miasto, Ślesin, Wierzbinek Wilczyn, zajmując powierzchnię 1578,71 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Bieniszew, Mielno, Pustelnik, Sokółki, Złota Góra oraz część rezerwatu Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia), parki krajobrazowe (Powidzki i Nadwarciański), obszary chronionego krajobrazu (Powidzko – Bieniszewski, Goplańsko - Kujawski, Złotogórski i Pyzderski), zbiornik retencyjny na Powie, jeziora (Pątnowskie, Ślesińskie, Wąsowsko – Mikorzyńskie, Gosławskie, Gopło i Skulskie), a także oraz liczne szlaki rowerowe. Do zabytków architektonicznych zalczają się: Pałac Bronichowskich w Żychlinie, Skansen Archeologiczny w Mrówkach, Łuk Triumfalny w Ślesinie, Wieża widokowa na Złotej Górze oraz znane w całej Polsce Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie oraz przemyśle. Na rozkwit tutejszej gospodarki wpłynął szybki rozwój przemysłu odkrywkowego.

Przez powiat koniński przebiega: autostrada A2 i trzy drogi krajowe nr: 25,72 i 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola