Belka
Wtorek, 16 Lipca 2019   imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konin: Spadek poparcia

Data publikacji: 2018-07-26, Data modyfikacji: 2018-07-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Urodzony w 1944 r., w 2014 roku wygrał wybory na prezydenta Konina otrzymując w II turze 52.24% głosów. Absolwent ekonomiki pracy na Wyższej Szkole Ruchu Zawodowego w Moskwie. Był działaczem ZMS i PZPR. W latach 90-tych prowadził własną działalność gospodarczą i zasiadał w radzie miejskiej Konina. Od 1993 do 2005 r. sprawował mandat posła na Sejm z ramienia SdRP i SLD. Od 2005 r. pracował w prywatnej firmie budowlanej. Był doradcą z zakresu zachowań konsumenckich. Działacz stowarzyszenia Pro Juvenis. W 2010 r. został prezydentem Konina, pokonując w II turze Wiesława Steinke. W 2014 roku wygrał wybory prezydenta Konina otrzymując w II turze 52.24% głosów.

Pełna treść wiadomości na: konin24.info//konin.php/a,151,n,25788/Aktualnosci/Spadek-poparcia
konin24.info, Źródło artykułu: konin24.info
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat koniński - powiat wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Koninie. W skład powiatu wchodzą gminy: Golina, Grodziec, Kazimierz Biskupi, Kleczew, Kramsk, Krzymów, Rychwał, Rzgów, Skulsk, Sompolno, Stare Miasto, Ślesin, Wierzbinek Wilczyn, zajmując powierzchnię 1578,71 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Bieniszew, Mielno, Pustelnik, Sokółki, Złota Góra oraz część rezerwatu Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia), parki krajobrazowe (Powidzki i Nadwarciański), obszary chronionego krajobrazu (Powidzko – Bieniszewski, Goplańsko - Kujawski, Złotogórski i Pyzderski), zbiornik retencyjny na Powie, jeziora (Pątnowskie, Ślesińskie, Wąsowsko – Mikorzyńskie, Gosławskie, Gopło i Skulskie), a także oraz liczne szlaki rowerowe. Do zabytków architektonicznych zalczają się: Pałac Bronichowskich w Żychlinie, Skansen Archeologiczny w Mrówkach, Łuk Triumfalny w Ślesinie, Wieża widokowa na Złotej Górze oraz znane w całej Polsce Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie oraz przemyśle. Na rozkwit tutejszej gospodarki wpłynął szybki rozwój przemysłu odkrywkowego.

Przez powiat koniński przebiega: autostrada A2 i trzy drogi krajowe nr: 25,72 i 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola