Belka
Środa, 26 Czerwca 2019   imieniny: Paulina, Jan, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konin: Uwaga ! - rower !

Data publikacji: 2018-09-01, Data modyfikacji: 2018-09-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Na początek nieco liczb. W Koninie i na terenie powiatu od stycznia do czerwca 2018 doszło do 17 kolizji i 2 wypadków drogowych z udziałem rowerzystów – to o 5 zdarzeń mniej w porównaniu do analogicznego okresu z roku 2017. Policjanci zatrzymali 130 rowerzystów kierujących w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) i 32 kierujących w stanie trzeźwości (powyżej 0,5 promila. Ci pierwsi zostali ukarani mandatami po 300 zł, natomiast ci drudzy – po 500 zł. W województwie wielkopolskim sprawcami zdarzeń drogowych z winy rowerzystów najczęściej są osoby w wieku 7 – 14 lat, a największy wzrost liczby wypadków spowodowanych przez rowerzystów odnotowano wśród młodzieży w wieku 15 – 17 lat.

Pełna treść wiadomości na: konin24.info//konin.php/a,155,n,26123/Sygnal24/Uwaga----rower-
konin24.info, Źródło artykułu: konin24.info
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat koniński - powiat wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Koninie. W skład powiatu wchodzą gminy: Golina, Grodziec, Kazimierz Biskupi, Kleczew, Kramsk, Krzymów, Rychwał, Rzgów, Skulsk, Sompolno, Stare Miasto, Ślesin, Wierzbinek Wilczyn, zajmując powierzchnię 1578,71 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Bieniszew, Mielno, Pustelnik, Sokółki, Złota Góra oraz część rezerwatu Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia), parki krajobrazowe (Powidzki i Nadwarciański), obszary chronionego krajobrazu (Powidzko – Bieniszewski, Goplańsko - Kujawski, Złotogórski i Pyzderski), zbiornik retencyjny na Powie, jeziora (Pątnowskie, Ślesińskie, Wąsowsko – Mikorzyńskie, Gosławskie, Gopło i Skulskie), a także oraz liczne szlaki rowerowe. Do zabytków architektonicznych zalczają się: Pałac Bronichowskich w Żychlinie, Skansen Archeologiczny w Mrówkach, Łuk Triumfalny w Ślesinie, Wieża widokowa na Złotej Górze oraz znane w całej Polsce Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie oraz przemyśle. Na rozkwit tutejszej gospodarki wpłynął szybki rozwój przemysłu odkrywkowego.

Przez powiat koniński przebiega: autostrada A2 i trzy drogi krajowe nr: 25,72 i 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola