Belka
Wtorek, 16 Lipca 2019   imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie Prezydenta ze Strażakami

Data publikacji: 2018-08-10, Data modyfikacji: 2018-08-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Spotkanie Prezydenta ze Strażakami

9 sierpnia Prezydent Józef Nowicki spotkał się w Urzędzie Miejskim z Koninie z bohaterami ostatnich tygodni tj.: starszym ogniomistrzem Adamem Kaczorkiewiczem oraz starszym sekcyjnym Michałem Andrzejewskim, strażakami konińskiej Państwowej Straży Pożarnej. Wrócili oni właśnie ze Szwecji, gdzie brali udział w jednej z największych akcji gaszenia pożarów w Europie.

– Opowieść o zmaganiach z żywiołem oraz gościnności i wdzięczności, z jaką się spotkali w Szwecji bardzo mnie poruszyła, ale też wywołała poczucie wielkiej dumy – mówi prezydent Nowicki. Podczas wizyty w urzędzie strażakom towarzyszył mł.bryg. Maciej Pilarski, p.o.zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Koninie.

, Źródło artykułu: Urząd Miejski w Koninie , Autor zdjęć: Urząd Miejski w Koninie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat koniński - powiat wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Koninie. W skład powiatu wchodzą gminy: Golina, Grodziec, Kazimierz Biskupi, Kleczew, Kramsk, Krzymów, Rychwał, Rzgów, Skulsk, Sompolno, Stare Miasto, Ślesin, Wierzbinek Wilczyn, zajmując powierzchnię 1578,71 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Bieniszew, Mielno, Pustelnik, Sokółki, Złota Góra oraz część rezerwatu Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia), parki krajobrazowe (Powidzki i Nadwarciański), obszary chronionego krajobrazu (Powidzko – Bieniszewski, Goplańsko - Kujawski, Złotogórski i Pyzderski), zbiornik retencyjny na Powie, jeziora (Pątnowskie, Ślesińskie, Wąsowsko – Mikorzyńskie, Gosławskie, Gopło i Skulskie), a także oraz liczne szlaki rowerowe. Do zabytków architektonicznych zalczają się: Pałac Bronichowskich w Żychlinie, Skansen Archeologiczny w Mrówkach, Łuk Triumfalny w Ślesinie, Wieża widokowa na Złotej Górze oraz znane w całej Polsce Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie oraz przemyśle. Na rozkwit tutejszej gospodarki wpłynął szybki rozwój przemysłu odkrywkowego.

Przez powiat koniński przebiega: autostrada A2 i trzy drogi krajowe nr: 25,72 i 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola