Belka
Środa, 24 Kwietnia 2024   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Kleczew: Kleczew na szlaku słonia leśnego

Data publikacji: 2018-05-28, Data modyfikacji: 2018-05-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Pamiątkowy głaz i tablica z wizerunkiem słonia leśnego zostały 26 maja 2018 odsłonięte w Parku Rekreacji i Aktywności Fizycznej w Kleczewie. To jedno z miejsc na powstałym właśnie, nieformalnym szlaku czarnego słonia leśnego. Prowadzi on przez Konin, Ślesin i został oznakowany przez grupę terenową Mastrycht za pomocą piktogramu z wizerunkiem słonia. - To kolejna atrakcja turystyczna dla wszystkich, którzy odwiedzą nasz Park Rekreacji i Aktywności Fizycznej - mówi burmistrz gminy i miasta Kleczew Marek Wesołowski - W tym roku powstanie tu jeszcze ekspozycja prezentująca minerały.   Na tzw. kleczewskiej Malcie jeszcze w 1984 roku była odkrywka Jóźwin. Wówczas zostały tu wykopane przez górników szczątki słonia leśnego. Trafiły do Muzeum Okręgowego w Koninie, gdzie po latach stanęła rzeczywistych rozmiarów figura zwierzęcia sprzed ponad 100 tysięcy lat. Otwarcie szlaku połączono z rajdem rowerowym, a w kleczewskim parku wystąpił Tsigunz Fanfara Avantura. Organizatorami imprezy byli: MASTRYCHT, Wielkopolskie Forum Inicjatyw Kulturalnych FRONTAR, współorganizatorzy i partnerzy to Muzeum Okręgowe w Koninie, Urząd Gminy i Miasta Kleczew, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Powiat Koniński, Lokalna Organizacja Turystyczna MARINA, Towarzystwo Turystyczne Gwarek, Konin Dzieciom.

Pełna treść wiadomości na: konin24.info//konin.php/a,151,n,25277/Aktualnosci/Kleczew-na-szlaku-slonia-lesnego-
konin24.info, Źródło artykułu: konin24.info
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat koniński - powiat wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Koninie. W skład powiatu wchodzą gminy: Golina, Grodziec, Kazimierz Biskupi, Kleczew, Kramsk, Krzymów, Rychwał, Rzgów, Skulsk, Sompolno, Stare Miasto, Ślesin, Wierzbinek Wilczyn, zajmując powierzchnię 1578,71 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Bieniszew, Mielno, Pustelnik, Sokółki, Złota Góra oraz część rezerwatu Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia), parki krajobrazowe (Powidzki i Nadwarciański), obszary chronionego krajobrazu (Powidzko – Bieniszewski, Goplańsko - Kujawski, Złotogórski i Pyzderski), zbiornik retencyjny na Powie, jeziora (Pątnowskie, Ślesińskie, Wąsowsko – Mikorzyńskie, Gosławskie, Gopło i Skulskie), a także oraz liczne szlaki rowerowe. Do zabytków architektonicznych zalczają się: Pałac Bronichowskich w Żychlinie, Skansen Archeologiczny w Mrówkach, Łuk Triumfalny w Ślesinie, Wieża widokowa na Złotej Górze oraz znane w całej Polsce Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie oraz przemyśle. Na rozkwit tutejszej gospodarki wpłynął szybki rozwój przemysłu odkrywkowego.

Przez powiat koniński przebiega: autostrada A2 i trzy drogi krajowe nr: 25,72 i 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola