Belka
Czwartek, 22 Kwietnia 2021   imieniny: Kaja, Leon, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konin pomaga poszkodowanym gminom: Koronowo Mieleszyn przekazanie pomocy nawalnica pomoc miasto konin

Data publikacji: 2017-08-25, Źródło artykułu: Urząd Miejski w Koninie, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Koninie
 

Konin pomaga gminom poszkodowanym przez ostatnie nawałnice. Z propozycją wysłania do Mieleszyna, Czerniejewa, Koronowa i Krzykosów materiałów budowlanych, a także sprzętu niezbędnego do usuwania skutków żywiołu wystąpił do radnych oraz konińskich przedsiębiorców prezydent miasta Józef Nowicki: - Reakcja przerosła moje oczekiwania – mówi. – Kluby radnych, z którymi konsultowałem temat proponują przekazać na ten cel z budżetu miasta 100 tysięcy złotych, choć zwracałem się o 50 tysięcy. Stosowny projekt uchwały trafi więc w najbliższą środę pod obrady Rady Miasta Konina. Co więcej, nasz apel spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem konińskich przedsiębiorców. Dzięki ich hojności w czwartek, 24 sierpnia, pierwszy transport dotarł do gminy Koronowo. Przekazaliśmy m.in. agregat prądotwórczy, spalinową pilarkę łańcuchową, szlifierki kątowe, poziomice, szpadle, łopaty, łomy, przecinaki ślusarskie, młotki, pace, kielnie i szpachle. Dziś podobny sprzęt pojechał do Mieleszyna. Mówimy o darach o wartości ponad 22 tysięcy złotych. A deklaracji od konińskich firm mamy więcej.

W gminie Koronowo (woj. Kujawsko-pomorskie), w nocy z 11 na 12 sierpnia, uszkodzonych zostało ponad 150 budynków mieszkalnych oraz około 400 budynków gospodarczych. Mieszkańcom potrzebne są przede wszystkim narzędzia niezbędne do usuwania skutków nawałnicy oraz kontenery socjalne dla rodzin, które nie będą w stanie odbudować lub wyremontować swoich domów w tym roku. W gminie Mieleszyn (woj. wielkopolskie) uszkodzonych zostało 100 budynków mieszkalnych oraz budynki gospodarcze i obiekty komunalne np. przedszkole i świetlica wiejska.

Prezydent Miasta Konina pozostaje w bieżącym kontakcie z samorządowcami z wymienionych miejscowości. Podobne szkody zgłaszają gminy Czerniejewo i Krzykosy (woj. wielkopolskie). Z ramienia konińskiego urzędu akcją pomocową kieruje Sławomir Lorek, zastępca prezydenta miasta ds. społecznych, a działania koordynuje Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Przedsiębiorcom, którzy chcieliby w geście solidarności z poszkodowanymi, przekazać środki na zakup niezbędnego sprzętu i materiałów, dedykowane jest konto Stowarzyszenia Bezpieczny Konin: Nr konta: BGŻ o/Konin 83203000451110000001612400 


Koronowo Mieleszyn przekazanie pomocy nawalnica  pomoc miasto konin
Koronowo przekazanie pomocy nawalnica miasto konin pomoc
Koronowo przekazanie sprzętu przekazanie pomocy nawalnica miasto konin pomoc kataklizm
Koronowo przekazanie sprzętu przekazanie pomocy nawalnica miasto konin pomoc
 
mieleszyn droga przekazanie pomocy nawalnica miasto konin pomoc
mieleszyn Mieleszyn przekazanie pomocy nawalnica miasto konin pomoc tornado
mieleszyn Mieleszyn przekazanie pomocy nawalnica miasto konin pomoc wichura
Mieleszyn przekazanie pomocy nawalnica miasto konin pomoc
 
 
informator-lokalny.pl
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat koniński - powiat wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Koninie. W skład powiatu wchodzą gminy: Golina, Grodziec, Kazimierz Biskupi, Kleczew, Kramsk, Krzymów, Rychwał, Rzgów, Skulsk, Sompolno, Stare Miasto, Ślesin, Wierzbinek Wilczyn, zajmując powierzchnię 1578,71 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Bieniszew, Mielno, Pustelnik, Sokółki, Złota Góra oraz część rezerwatu Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia), parki krajobrazowe (Powidzki i Nadwarciański), obszary chronionego krajobrazu (Powidzko – Bieniszewski, Goplańsko - Kujawski, Złotogórski i Pyzderski), zbiornik retencyjny na Powie, jeziora (Pątnowskie, Ślesińskie, Wąsowsko – Mikorzyńskie, Gosławskie, Gopło i Skulskie), a także oraz liczne szlaki rowerowe. Do zabytków architektonicznych zalczają się: Pałac Bronichowskich w Żychlinie, Skansen Archeologiczny w Mrówkach, Łuk Triumfalny w Ślesinie, Wieża widokowa na Złotej Górze oraz znane w całej Polsce Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie oraz przemyśle. Na rozkwit tutejszej gospodarki wpłynął szybki rozwój przemysłu odkrywkowego.

Przez powiat koniński przebiega: autostrada A2 i trzy drogi krajowe nr: 25,72 i 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola