Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Uwaga na SMS-y od oszustów. Podszywają się pod...

Data dodania: 2018-12-13
Przed świętami Polacy częściej niż zwykle korzystają z usług firm kurierskich. Gorączkę zakupów próbują wykorzystać oszuści - kto się... więcej »
 
 

Festiwal Nauki i Sztuki w III LO w Koninie. Wiele...

Data dodania: 2018-12-13
Niezwykle spotkania z nauką i sztuką: wystawy, ciekawe wykłady wspaniałych gości, interesujące i różnorodne prezentacje, warsztaty, stoisko z ręcznie wykonanymi kart... więcej »
 
 

Spotkaj się z Grinchem w Koninie! [patronat NaM]

Data dodania: 2018-12-13
"Grinch" to najnowszy film twórców „Minionków”, „Sing” i „Sekretnego życia zwierzaków domowych”. Od 30 listopada możemy go ogląda&#... więcej »
 
 

W których sklepach jest najtańszy karp przed...

Data dodania: 2018-12-13
Gdzie w tym roku kupisz najtaniej karpia na wigilijny stół? Sprawdziliśmy dla Was ceny w sklepach największych sieci handlowych takich jak: Biedronka, Lidl, Carrefour, Tesco, Piotr i Pawe... więcej »
 
Konin: Ogród sensoryczny

Konin: Ogród sensoryczny

Data dodania: 2018-12-12
W piątek (7 grudnia) w konińskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym uroczyście otwarto ogród sensoryczny. Jest to jeden z czterech takich obiektów w Polsce. więcej »
 
 

Konin: W intencji Ojczyzny

Data dodania: 2018-12-12
W 37 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce dnia 13 grudnia o godz. 18.00 w kościele św.Wojciecha w Koninie zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Podczas Mszy św. będziemy się... więcej »
 
 

Konin: O terenach inwestycyjnych Konina i Wielkopolski

Data dodania: 2018-12-12
Celem spotkania, które odbyło się 11 grudnia w Urzędzie Miejskim w Koninie było podsumowanie konkursu, a także wymiana doświadczeń samorządowców i przedstawicieli biur obsł... więcej »
 
 

Konin: Tragiczny wtorek na drogach powiatu

Data dodania: 2018-12-12
Dwoje pieszych zginęło wczoraj na skutek potrącenia przez samochody – kobieta poza terenem zabudowanym była bez odblasków. Policjanci odnotowali też mnóstwo kolizji. więcej »
 
 

W Koninie debatowano o wykorzystaniu wodoru jako...

Data dodania: 2018-12-12
Na świecie wodór już dziś wykorzystywany jest w przemyśle i transporcie publicznym, m.in. w autobusach miejskich, pociągach, a nawet samolotach. Energia produkowana z wodoru nale&#... więcej »
 
 

20 popularnych polskich imion w gwarze...

Data dodania: 2018-12-11
Popularne polskie imiona w gwarze wielkopolskiej często przyjmują niespodziewane formy. Też ich używasz? Sprawdź w galerii! więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1198
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat koniński - powiat wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Koninie. W skład powiatu wchodzą gminy: Golina, Grodziec, Kazimierz Biskupi, Kleczew, Kramsk, Krzymów, Rychwał, Rzgów, Skulsk, Sompolno, Stare Miasto, Ślesin, Wierzbinek Wilczyn, zajmując powierzchnię 1578,71 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Bieniszew, Mielno, Pustelnik, Sokółki, Złota Góra oraz część rezerwatu Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia), parki krajobrazowe (Powidzki i Nadwarciański), obszary chronionego krajobrazu (Powidzko – Bieniszewski, Goplańsko - Kujawski, Złotogórski i Pyzderski), zbiornik retencyjny na Powie, jeziora (Pątnowskie, Ślesińskie, Wąsowsko – Mikorzyńskie, Gosławskie, Gopło i Skulskie), a także oraz liczne szlaki rowerowe. Do zabytków architektonicznych zalczają się: Pałac Bronichowskich w Żychlinie, Skansen Archeologiczny w Mrówkach, Łuk Triumfalny w Ślesinie, Wieża widokowa na Złotej Górze oraz znane w całej Polsce Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie oraz przemyśle. Na rozkwit tutejszej gospodarki wpłynął szybki rozwój przemysłu odkrywkowego.

Przez powiat koniński przebiega: autostrada A2 i trzy drogi krajowe nr: 25,72 i 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola