Belka
Czwartek, 27 Czerwca 2019   imieniny: Cyryl, Maryla, Władysław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Nadchodzą upały. IMGW wydał ostrzeżenie...

Data dodania: 2019-06-25
Przed nami kolejna fala upałów. IMGW ostrzega, że najbliższe dni będą bardzo gorące. Dla całego województwa wydano ostrzeżenie drugiego stopnia. więcej »
 
 

Konin,Turek,Koło,Słupca: Komunikat dotyczący...

Data dodania: 2019-06-25
Wielkopolska Izba Rolnicza z niepokojem obserwuje zjawiska pogodowe z ostatnich tygodni, związane z bardzo wysokimi temperaturami (35oC w cieniu) oraz brakiem opadów. Rolnicy alarmują, iż nastąpiło ... więcej »
 
 

Konin: Zmiany prezesów

Data dodania: 2019-06-25
Zmiany na stanowiskach prezesów dwóch spółek miejskich. W poniedziałek, 24 czerwca br., Rada Nadzorcza MZGOK Sp.  z o.o. odwołała Jana Skalskiego ze stanowiska prezesa zarządu. Je... więcej »
 
 

Ostrowite: Wspólne ćwiczenia na jeziorze powidzkim

Data dodania: 2019-06-25
W dniu 23 czerwca 2019 roku na terenie jeziora powidzkiego, w miejscowości Kosewo zorganizowano wspólne ćwiczenia Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej PSP ze Słupcy, jednostek OSP: Ostrowite, Powidz, WOP... więcej »
 
 

Konin: ABILIMPIADA Konin 2019

Data dodania: 2019-06-25
Fundacja Mielnica w Koninie informuje, iż w dniach 28-30 czerwca 2019r. organizuje XXIII Olimpiadę Umiejętności Osób Niepełnosprawnych im. Doktora Piotra Janaszka - ABILIMPIADA Konin 2019, któ... więcej »
 
 

Konin: Ostrzeżenie meteorologiczne-upał

Data dodania: 2019-06-25
Nazwa biura IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu Zjawisko/stopień zagrożenia Upał/ 2 więcej »
 
 

Golina: Utrudnienia drogowe

Data dodania: 2019-06-25
W związku z realizacją kontraktu na zadaniu pn " Uregulowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Golina w ramach Konińskiego Obszaru Strategicznej Interwencji (cz.1) wykonawca robót firma KANWO... więcej »
 
 

Martyna Wojciechowska na lotnisku Aeroklubu...

Data dodania: 2019-06-24
Martyna Wojciechowska w Kazimierzu Biskupim W niedzielę, 23 czerwca, na strefie spadochronowej Sky Camp odbyło się wyjątkowe wydarzenie skierowane do najmłodszych, którzy wł... więcej »
 
 

Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych OSP. Główna...

Data dodania: 2019-06-24
Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rajska okazała się najlepsza w Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych OSP, który odbył się w niedzielę w Kaliszu. Orga... więcej »
 
 

Misjonarz opowiedział o niewolnictwie w Afryce w...

Data dodania: 2019-06-24
„Pewnej nocy, kiedy byłem już w seminarium, grupa mężczyzn wtargnęła do pomieszczenia, gdzie spaliśmy i porwała nas do swojej bazy w lesie. Zmuszono nas do pracy niew... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1320
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat koniński - powiat wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Koninie. W skład powiatu wchodzą gminy: Golina, Grodziec, Kazimierz Biskupi, Kleczew, Kramsk, Krzymów, Rychwał, Rzgów, Skulsk, Sompolno, Stare Miasto, Ślesin, Wierzbinek Wilczyn, zajmując powierzchnię 1578,71 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Bieniszew, Mielno, Pustelnik, Sokółki, Złota Góra oraz część rezerwatu Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia), parki krajobrazowe (Powidzki i Nadwarciański), obszary chronionego krajobrazu (Powidzko – Bieniszewski, Goplańsko - Kujawski, Złotogórski i Pyzderski), zbiornik retencyjny na Powie, jeziora (Pątnowskie, Ślesińskie, Wąsowsko – Mikorzyńskie, Gosławskie, Gopło i Skulskie), a także oraz liczne szlaki rowerowe. Do zabytków architektonicznych zalczają się: Pałac Bronichowskich w Żychlinie, Skansen Archeologiczny w Mrówkach, Łuk Triumfalny w Ślesinie, Wieża widokowa na Złotej Górze oraz znane w całej Polsce Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie oraz przemyśle. Na rozkwit tutejszej gospodarki wpłynął szybki rozwój przemysłu odkrywkowego.

Przez powiat koniński przebiega: autostrada A2 i trzy drogi krajowe nr: 25,72 i 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola