Belka
Czwartek, 22 Kwietnia 2021   imieniny: Kaja, Leon, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
Konin: Umowa na 30 milionów podpisana

Konin: Umowa na 30 milionów podpisana

Data dodania: 2020-09-01
30 milionów złotych dla Konina z Funduszu Dróg Samorządowych (FDS) stało się faktem. Prezydent Piotr Korytkowski i wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podpisali w piątek, 28 sierpnia, w Poznaniu umowę na dofinansowanie budowy połączenia ulic I. Paderewskiego z Wyzwolenia. To największa od 13 lat inwestycja drogowa w Koninie. Jej koszt to około 70 milionów złotych. więcej »
 
Konin: Jak miasto pomaga przedsiębiorcom?

Konin: Jak miasto pomaga przedsiębiorcom?

Data dodania: 2020-05-12
Preferencyjne stawki za wystawienie ogródków letnich w Koninie, ulgi w czynszach dla przedsiębiorców wynajmujących lokale od MTBS – w taki sposób prezydent Konina Piotr Korytkowski poszerzył ofertę Konińskiego Pakietu Pomocy Przedsiębiorcom. więcej »
 
Konin: Pierwsze autobusy hybrydowe

Konin: Pierwsze autobusy hybrydowe

Data dodania: 2020-04-24
Miały dojechać w połowie roku - są o ponad miesiąc wcześniej! Pierwsze autobusy hybrydowe Solaris już w Koninie. A to dopiero początek. W sumie flotę MZK Konin w tym roku zasili 13 nowoczesnych pojazdów: sześć hybrydowych oraz siedem elektrycznych. - Dla konińskiego przewoźnika to epokowa zmiana – mówi prezydent Konina Piotr Korytkowski. więcej »
 
Wielkopolski OW NFZ: dodatkowe 119 mln złotych dla wielkopolskich szpitali sieciowych

Wielkopolski OW NFZ: dodatkowe 119 mln złotych dla...

Data dodania: 2020-04-07
Wielkopolski Oddział Funduszu przesłał regionalnym szpitalom, działającym w ramach tak zwanej „sieci szpitali” najnowsze propozycje wartości ryczałtów na 2020 rok. Porównując łączną wartość środków przeznaczonych na leczenie w tych placówkach do 2019 roku, podwyżka wynosi aż 91mln złotych, co daje ok. 4,5% wzrostu. więcej »
 
ŚRODA Z PROFILAKTYKĄ - 22 stycznia - w Wielkopolskim OW NFZ - porady lekarza onkologa i Stowarzyszenie Magnolia

ŚRODA Z PROFILAKTYKĄ - 22 stycznia - w...

Data dodania: 2020-01-20
Już dzisiaj zapraszamy na kolejną w WOW NFZ – Środę z profilaktyką. Tematem przewodnim najbliższej akcji 22 stycznia jest „Rak szyjki macicy”. więcej »
 
Spotkanie wigilijne

Spotkanie wigilijne

Data dodania: 2019-12-12
Prezydent Miasta Konina,  Rafał Duchniewski  zaprasza na Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się 20 grudnia 2019 roku o godz. 14:00 w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Koninie na ulicy A. Mickiewicza 14.  więcej »
 
Komunikat ws. Jarmarku Świątecznego

Komunikat ws. Jarmarku Świątecznego

Data dodania: 2019-12-11
W związku z „Jarmarkiem Świątecznym. Kolęda na Wysokości", w dniach 12 – 15 grudnia 2019 roku, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu, zgodnie z którą całkowicie wyłączone z ruchu zostaną placu Wolności  oraz ulica Wiosny Ludów. więcej »
 
Konin: Darmowe autobusy MZK

Konin: Darmowe autobusy MZK

Data dodania: 2019-09-02
Dobre informacje dla uczniów szkół ponadpodstawowych zamieszkałych w Koninie. Od 1 października br. autobusami konińskiego MZK pojedziecie za darmo. Radni jednogłośnie przyjęli dziś propozycję prezydenta, by również wobec starszych uczniów zastosować stuprocentową ulgę. Wcześniej z takiej możliwości mogli korzystać np. uczniowie podstawówek czy małe dzieci. więcej »
 
 

240 osób wzięło udział w Oazie Chorych i...

Data dodania: 2019-07-08
Wolontariusze wraz z podopiecznymi przebywali w Licheniu od 25 czerwca do 5 lipca, spędzając czas na modlitwie, spacerach czy rozmowach. Poprzez rekolekcje każdy z uczestników móg ... więcej »
 
 

Wielkopolska: Mianowano nowych proboszczów. Gdzie...

Data dodania: 2019-07-07
Przełom czerwca i lipca to tradycyjnie czas publikacji zmian personalnych w wielkopolskich archidiecezjach i diecezjach. W parafiach zmieniają się proboszczowie, wikariusze, część du... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1325
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat koniński - powiat wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Koninie. W skład powiatu wchodzą gminy: Golina, Grodziec, Kazimierz Biskupi, Kleczew, Kramsk, Krzymów, Rychwał, Rzgów, Skulsk, Sompolno, Stare Miasto, Ślesin, Wierzbinek Wilczyn, zajmując powierzchnię 1578,71 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Bieniszew, Mielno, Pustelnik, Sokółki, Złota Góra oraz część rezerwatu Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia), parki krajobrazowe (Powidzki i Nadwarciański), obszary chronionego krajobrazu (Powidzko – Bieniszewski, Goplańsko - Kujawski, Złotogórski i Pyzderski), zbiornik retencyjny na Powie, jeziora (Pątnowskie, Ślesińskie, Wąsowsko – Mikorzyńskie, Gosławskie, Gopło i Skulskie), a także oraz liczne szlaki rowerowe. Do zabytków architektonicznych zalczają się: Pałac Bronichowskich w Żychlinie, Skansen Archeologiczny w Mrówkach, Łuk Triumfalny w Ślesinie, Wieża widokowa na Złotej Górze oraz znane w całej Polsce Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie oraz przemyśle. Na rozkwit tutejszej gospodarki wpłynął szybki rozwój przemysłu odkrywkowego.

Przez powiat koniński przebiega: autostrada A2 i trzy drogi krajowe nr: 25,72 i 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola