Belka
Czwartek, 18 Października 2018   imieniny: Juliana, Lukasza, Bogumiła
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Konin górą! Nasi golfiści - najlepsi! [ZDJĘCIA]

Data dodania: 2018-10-16
Konin górą! Nasi golfiści - najlepsi! W trójmeczu w Kolonii Golina pomiędzy klubami z Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego i Konina zwyciężył Koniński Klub Golfowy z w... więcej »
 
 

Pierwszy w historii Puchar Polski Boccia Open...

Data dodania: 2018-10-15
W pierwszym w historii Pucharze Polski Boccia Open zorganizowanym w Koninie przez Polski Związek Bocci i Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ udział wzięło 16 drużyn ... więcej »
 
 

Dzień Edukacji w Przedszkolu nr 7. w Koninie...

Data dodania: 2018-10-15
Dzień Edukacji w Przedszkolu nr 7. w Koninie. Z tej okazji spotkali się nauczyciele, pracownicy obsługi oraz zaproszeni goście - emerytowani pracownicy przedszkola. więcej »
 
 

Z ciężarówki na autostradzie A2 wypadły dynie....

Data dodania: 2018-10-15
Obok węzła Modła w Koninie, na autostradzie A2, z ciężarówki wysypały się dynie. W kierunku Poznania trasa jest częściowo zablokowana. więcej »
 
 

Konin: 155 lat I Liceum

Data dodania: 2018-10-15
155-lecie swojego istnienia obchodziła najstarsza konińska szkoła średnia - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki. Z tej okazji w sobotę (13 października) odbył ... więcej »
 
 

Konin: Policjantki rozmawiały z mieszkańcami

Data dodania: 2018-10-15
Realizując założenia programu „Razem dla bezpieczeństwa”, na ulicach Skulska i Brzeźna w miniony czwartek i piątek 11 i 12 października pojawiły się policjantki z Wydzia ... więcej »
 
 

Konin: 34. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks....

Data dodania: 2018-10-15
Proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej i Kustosz Sanktuarium Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki serdecznie zaprasza na uroczystości obchodu 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości i 34... więcej »
 
 

Konin: Tydzień Mediacji

Data dodania: 2018-10-15
Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji obchodzony będzie w dniu 18 października. Wzorem lat ubiegłych w tym tygodniu od 15 do 19 października br. obchodzony będzie tzw. Tydzień Mediacji. więcej »
 
 

Konin: Puchar Polski Boccia Open

Data dodania: 2018-10-15
W pierwszym w historii Pucharze Polski Boccia Open zorganizowanym 13 października w Koninie przez Polski Związek Bocci i Fundację  im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ wzięło udział ... więcej »
 
 

Konin: Dwoje na huśtawce

Data dodania: 2018-10-15
,,Dwoje na huśtawce"spektakl z udziałem Anny Derszowskiej i Mikołaja Roznerskiego zobaczymy na deskach Konińskiego Domu Kultury 27 października.  więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1162
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat koniński - powiat wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Koninie. W skład powiatu wchodzą gminy: Golina, Grodziec, Kazimierz Biskupi, Kleczew, Kramsk, Krzymów, Rychwał, Rzgów, Skulsk, Sompolno, Stare Miasto, Ślesin, Wierzbinek Wilczyn, zajmując powierzchnię 1578,71 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Bieniszew, Mielno, Pustelnik, Sokółki, Złota Góra oraz część rezerwatu Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia), parki krajobrazowe (Powidzki i Nadwarciański), obszary chronionego krajobrazu (Powidzko – Bieniszewski, Goplańsko - Kujawski, Złotogórski i Pyzderski), zbiornik retencyjny na Powie, jeziora (Pątnowskie, Ślesińskie, Wąsowsko – Mikorzyńskie, Gosławskie, Gopło i Skulskie), a także oraz liczne szlaki rowerowe. Do zabytków architektonicznych zalczają się: Pałac Bronichowskich w Żychlinie, Skansen Archeologiczny w Mrówkach, Łuk Triumfalny w Ślesinie, Wieża widokowa na Złotej Górze oraz znane w całej Polsce Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie oraz przemyśle. Na rozkwit tutejszej gospodarki wpłynął szybki rozwój przemysłu odkrywkowego.

Przez powiat koniński przebiega: autostrada A2 i trzy drogi krajowe nr: 25,72 i 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola