Belka
Niedziela, 21 Lipca 2019   imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konin: Wielkopolscy terytorialsi dbają o powstańcze mogiły

Data publikacji: 2019-01-02, Data modyfikacji: 2019-01-05
A A AWydrukDrukuj  
 
12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej dziedzicząc tradycje Armii Krajowej i Powstańców  Wielkopolskich jesienią ubiegłego roku podjęła się inicjatywy polegającej na odbudowie zniszczonych mogił, którą wpisuje się w akcję  „Pamięć i wdzięczność”, zapoczątkowaną przez żołnierzy brygady. Choć temat wybrzmiał przy okazji 1 listopada,  akcja 12. WBOT w założeniu miała być długofalowa. „Nie chcemy jednokrotnie zapalać znicza, ale podjąć się długoterminowej opieki. Dedykując akcję tym, którzy walczyli o naszą wolność i tożsamość, symbolicznie oddajemy w ten sposób  hołd poległym w imię wolności i odchodzącym w ciszy, lecz zapomnianym po latach” – pointuje kpt. Marcin Misiak.

Pełna treść wiadomości na: konin24.info//konin.php/a,151,n,27362/Aktualnosci/Wielkopolscy-terytorialsi-dbaja-o-powstancze-mogily-
konin24.info, Źródło artykułu: konin24.info
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat koniński - powiat wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Koninie. W skład powiatu wchodzą gminy: Golina, Grodziec, Kazimierz Biskupi, Kleczew, Kramsk, Krzymów, Rychwał, Rzgów, Skulsk, Sompolno, Stare Miasto, Ślesin, Wierzbinek Wilczyn, zajmując powierzchnię 1578,71 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Bieniszew, Mielno, Pustelnik, Sokółki, Złota Góra oraz część rezerwatu Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia), parki krajobrazowe (Powidzki i Nadwarciański), obszary chronionego krajobrazu (Powidzko – Bieniszewski, Goplańsko - Kujawski, Złotogórski i Pyzderski), zbiornik retencyjny na Powie, jeziora (Pątnowskie, Ślesińskie, Wąsowsko – Mikorzyńskie, Gosławskie, Gopło i Skulskie), a także oraz liczne szlaki rowerowe. Do zabytków architektonicznych zalczają się: Pałac Bronichowskich w Żychlinie, Skansen Archeologiczny w Mrówkach, Łuk Triumfalny w Ślesinie, Wieża widokowa na Złotej Górze oraz znane w całej Polsce Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie oraz przemyśle. Na rozkwit tutejszej gospodarki wpłynął szybki rozwój przemysłu odkrywkowego.

Przez powiat koniński przebiega: autostrada A2 i trzy drogi krajowe nr: 25,72 i 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola