Belka
Czwartek, 22 Kwietnia 2021   imieniny: Kaja, Leon, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konin: Umowa na 30 milionów podpisana

Data publikacji: 2020-09-01, Data modyfikacji: 2020-09-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Konin: Umowa na 30 milionów podpisana

30 milionów złotych dla Konina z Funduszu Dróg Samorządowych (FDS) stało się faktem. Prezydent Piotr Korytkowski i wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podpisali w piątek, 28 sierpnia, w Poznaniu umowę na dofinansowanie budowy połączenia ulic I. Paderewskiego z Wyzwolenia. To największa od 13 lat inwestycja drogowa w Koninie. Jej koszt to około 70 milionów złotych.

Jak wcześniej informowaliśmy - Miasto Konin od samego początku wnioskowało o dofinansowanie w wysokości 30 milionów złotych. Wielkopolski Urząd Wojewódzki najpierw przyznał nam 20 milionów informując, że wnioskowana kwota została zmniejszona do limitu dostępnych środków, ale w przypadku wystąpienia oszczędności może ulec zwiększeniu. W efekcie po zmianach w budżecie Funduszu otrzymaliśmy 30 milionów złotych. - Cieszę się, że obecne władze wojewódzkie doceniły wagę tego zadania i wsparły nas maksymalną możliwą kwotą 30 milionów złotych - mówił wtedy prezydent Konina Piotr Korytkowski.
Kwota dofinansowania dla Konina jest jedną z najwyższych uzyskanych przez samorządy w ramach Funduszu Dróg

Samorządowych w Wielkopolsce. Inwestycja ostatecznie ma się zakończyć za rok, natomiast pod koniec 2020 będzie zapewniona przejezdność budowanych ulic.

Dodajmy, że w tej edycji FDS Konin otrzymał również wsparcie na przebudowę mostu w ciągu ul. Bernardynka, a rok wcześniej na wykonanie remontów ulic: Leśnej oraz Żwirki i Wigury.

 

UM Konin, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat koniński - powiat wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Koninie. W skład powiatu wchodzą gminy: Golina, Grodziec, Kazimierz Biskupi, Kleczew, Kramsk, Krzymów, Rychwał, Rzgów, Skulsk, Sompolno, Stare Miasto, Ślesin, Wierzbinek Wilczyn, zajmując powierzchnię 1578,71 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Bieniszew, Mielno, Pustelnik, Sokółki, Złota Góra oraz część rezerwatu Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia), parki krajobrazowe (Powidzki i Nadwarciański), obszary chronionego krajobrazu (Powidzko – Bieniszewski, Goplańsko - Kujawski, Złotogórski i Pyzderski), zbiornik retencyjny na Powie, jeziora (Pątnowskie, Ślesińskie, Wąsowsko – Mikorzyńskie, Gosławskie, Gopło i Skulskie), a także oraz liczne szlaki rowerowe. Do zabytków architektonicznych zalczają się: Pałac Bronichowskich w Żychlinie, Skansen Archeologiczny w Mrówkach, Łuk Triumfalny w Ślesinie, Wieża widokowa na Złotej Górze oraz znane w całej Polsce Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie oraz przemyśle. Na rozkwit tutejszej gospodarki wpłynął szybki rozwój przemysłu odkrywkowego.

Przez powiat koniński przebiega: autostrada A2 i trzy drogi krajowe nr: 25,72 i 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola