Belka
Czwartek, 22 Kwietnia 2021   imieniny: Kaja, Leon, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ŚRODA Z PROFILAKTYKĄ - 22 stycznia - w Wielkopolskim OW NFZ - porady lekarza onkologa i Stowarzyszenie Magnolia

Data publikacji: 2020-01-20, Data modyfikacji: 2020-01-20
A A AWydrukDrukuj  
 
ŚRODA Z PROFILAKTYKĄ - 22 stycznia - w Wielkopolskim OW NFZ - porady lekarza onkologa i Stowarzyszenie Magnolia

Już dzisiaj zapraszamy na kolejną w WOW NFZ – Środę z profilaktyką.

Tematem przewodnim najbliższej akcji 22 stycznia jest „Rak szyjki macicy”.


Z tej okazji zapewniamy w godzinach 10-14:

w Poznaniu przy ul. Grunwaldzkiej 158: konsultacje i porady lekarza radioterapeuty onkologicznego, pani dr. n. med. Żanety Wareńczak - Florczak. Miejsce: pokój nr 25 na parterze

w Delegaturze WOW NFZ w Koninie, przy ul. Szpitalnej 43: konsultacje i porady ekspertki ze Stowarzyszenia Kobiet z Problemami Onkologiczno-Ginekologicznymi "Magnolia" w Koninie


Masz pytania lub wątpliwości? Przyjdź i porozmawiaj!

Rak szyjki macicy jest nowotworem złośliwym. Codziennie, w Polsce umiera z jego powodu 5 kobiet. Co ważne, wcześnie wykryty daje się prawie zawsze wyleczyć i dlatego tak ważna jest profilaktyka w przypadku tego nowotworu.

Rozpoznanie raka szyjki macicy jest możliwe tylko dzięki cytologii. Jest to bezbolesne badanie, które pozwala na wykrycie zarówno wczesnych postaci raka jaki i stanów, które nieleczone mogą doprowadzić do jego powstania.

Program profilaktyczny jest zawsze skierowany do grupy pacjentów, która statystycznie najbardziej zagrożona jest zachorowaniem na daną chorobę. W przypadku raka szyjki macicy, są to panie w wieku od 25 do 59 lat i do nich właśnie skierowany jest program profilaktyczny finansowany przez NFZ. W ramach programu wykonywane jest badanie cytologiczne raz na 3 lata. W przypadku stwierdzenia niepokojących zmian, pacjentka kierowana jest na dalszą diagnostykę. Badanie to można wykonać w gabinetach ginekologicznych mających podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na jego realizację.

Pamiętajmy, że poza programem, cytologia również jest bezpłatna w ramach leczenia na Fundusz. Badanie to nie wymaga skierowania ani poszukiwania specjalistycznych placówek. Jest wykonywane w każdym gabinecie ginekologicznym leczącym na podstawie umowy z NFZ. Przypominamy również, że do poradni ginekologicznej nie jest potrzebne skierowanie, pacjentka sama wybiera placówkę, w której chce się leczyć, oczywiście spośród tych, które przyjmują pacjentów w ramach umowy z Funduszem. Liczba wykonanych pacjentce badań cytologicznych nie jest objęta limitem. Wykonuje się tyle badań, ile jest potrzebnych w diagnostyce i leczeniu pacjentki.

, Źródło artykułu: Biuro Prasowe Wielkopolskiego OW NFZ
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat koniński - powiat wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Koninie. W skład powiatu wchodzą gminy: Golina, Grodziec, Kazimierz Biskupi, Kleczew, Kramsk, Krzymów, Rychwał, Rzgów, Skulsk, Sompolno, Stare Miasto, Ślesin, Wierzbinek Wilczyn, zajmując powierzchnię 1578,71 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Bieniszew, Mielno, Pustelnik, Sokółki, Złota Góra oraz część rezerwatu Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia), parki krajobrazowe (Powidzki i Nadwarciański), obszary chronionego krajobrazu (Powidzko – Bieniszewski, Goplańsko - Kujawski, Złotogórski i Pyzderski), zbiornik retencyjny na Powie, jeziora (Pątnowskie, Ślesińskie, Wąsowsko – Mikorzyńskie, Gosławskie, Gopło i Skulskie), a także oraz liczne szlaki rowerowe. Do zabytków architektonicznych zalczają się: Pałac Bronichowskich w Żychlinie, Skansen Archeologiczny w Mrówkach, Łuk Triumfalny w Ślesinie, Wieża widokowa na Złotej Górze oraz znane w całej Polsce Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie oraz przemyśle. Na rozkwit tutejszej gospodarki wpłynął szybki rozwój przemysłu odkrywkowego.

Przez powiat koniński przebiega: autostrada A2 i trzy drogi krajowe nr: 25,72 i 92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola